Çevre yolunda işler artık yolunda

Amasya'da uzun yıllardır devam eden çevre yolu projesi karşılaşılan sorunların aşılmasıyla birlikte hızla sürüyor.

Amasya Hit: 306 / Yorum: 0 / 26 Temmuz 2017 14:12
Çevre yolunda işler artık yolunda
-A +A

Amasya'da uzun yıllardır devam eden çevre yolu projesi karşılaşılan sorunların aşılmasıyla birlikte hızla sürüyor.
Amasya çevre yolunda yaptığı incelemede işlerin yolunda gittiğini belirten Amasya Valisi Dr. Osman Varol, “Gerçekten birçok yönüyle zorlu bir imalat. Birçok tekniğin kullanıldığı çevre yolu çalışmasını görüyoruz. Çok farklı köprüler, viyadükler aynı zamanda arazi yapısının zorluğundan kaynaklanan arazi çalışmaları ve hepsinin bir arada kullanıldığı yaklaşık 12 kilometrelik bir güzergah. Bittiği zaman şehrin kaderini değiştirerek ciddi rahatlama sağlayacak bir yatırım” dedi.
Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, Karayolları 7. Bölge Müdürü Kenan Keskin, 72. Şube Şefi Nuh Atik ile birlikte yaptığı incelemede müteahhit firmanın yetkilileriyle görüşen Vali Varol, “Hep beraber memnuniyetle müşahede ettik ki işler geçekten yolunda gidiyor. Öngörülen takvimde yolumuzun tamamlanıp hizmete açılacağı ve insanlarımızın da bundan istifade etmeye başlayacağı ortada” diye konuştu.
Bünyesinde 720 metre ve 370 metre uzunluğunda iki ayrı çift tüp tünel, 4 ayrı viyadük, 3 köprülü kavşak, 3 hemzemin kavşak ve onlarca sanat yapısı bulunan yatırımın yapılmasında başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ile bakanlara, yerelde ise projenin gerçekleşmesinde baştan beri katkısı olan tüm paydaşlara teşekkür eden Varol, “Bizde zaman zaman çalışmaları denetleyerek herhangi bir aksaklık olduğunda müdahale etmeye çalışarak çalışmalara destek olacağız” şeklinde konuştu.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Yeni web sitemizi nasıl buldunuz ?

Yeni web sitemizi nasıl buldunuz ?

  • Mükemmel : 902 Oy (%48)

  • İyi : 932 Oy (%50)

  • Fena değil : 9 Oy (%0)

  • Kötü : 35 Oy (%2)

Sayfalar
Linkler
  • www.emelmatbaası.com

  • www.elmakurdureklam.com

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...