51 kişilik uluslararası öğrenci kontenjanına 6 bin 700 başvuru

Amasya Üniversitesi’nin açtığı 51 kişilik uluslararası öğrenci kontenjanına 6 bin 700 yabancı uyruklu öğrenci başvuruda bulundu

Amasya Hit: 286 / Yorum: 0 / 1 Ağustos 2017 18:07
51 kişilik uluslararası öğrenci kontenjanına 6 bin 700 başvuru
-A +A

Amasya Üniversitesi’nin açtığı 51 kişilik uluslararası öğrenci kontenjanına 6 bin 700 yabancı uyruklu öğrencinin başvuruda bulunduğu bildirildi. 
Aralarında Amerika, Avustralya, Almanya, İngiltere, Tayland, Fransa, Endonezya, Çin, Rusya gibi ülkelerin yanı sıra Gine Bissau, Surinam, Sierra Leone gibi 84 farklı ülkeden başvuru yapıldı.
En fazla başvuruyu Suriyeli öğrenciler yaparken bu ülkeyi, Irak, Azerbaycan, Almanya, Sırbistan, Çin, Bangladeş ve Fransa gibi ülkeler izledi.
Üniversitenin 2012-2013 akademik yılında bu yana yabancı uyruklu öğrenci aldığını belirten Rektör Prof. Dr. Metin Orbay, “Amasya’da yükseköğrenim gören yabancı uyruklu öğrencilerimizin öğrenim hayatlarını kolaylaştırabilmek, öğrencilerimizin üniversitemize kolaylıkla uyum sağlayabilmeleri için gerekli tüm çalışmaları yapıyoruz” dedi. 
Orbay, “Uluslararası öğrencilerimizin varlığının eğitim hizmeti olduğu kadar bir kültür hizmeti olduğunu da biliyoruz. Üniversitemizde eğitim gören öğrencilerimiz ülkelerinden yeni arkadaşlarını da üniversitemize getiriyorlar. Bu belirli bir memnuniyetin göstergesidir. Farklı ülkelerden gelen öğrenciler kendi ülkelerinden taşıdıkları kültürel, eğitimsel deneyimleri bizim öğrencilerimize de aktarıyorlar.  Bizi tercih eden tüm gençlerimize teşekkür ediyor, kayıt yaptıracak öğrencilerimize başarılar diliyorum” diye konuştu.
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Yeni web sitemizi nasıl buldunuz ?

Yeni web sitemizi nasıl buldunuz ?

  • Mükemmel : 906 Oy (%48)

  • İyi : 934 Oy (%50)

  • Fena değil : 9 Oy (%0)

  • Kötü : 35 Oy (%2)

Sayfalar
Linkler
  • www.emelmatbaası.com

  • www.elmakurdureklam.com

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...